Fittingo Sağlıklı Yaşam Platformu

Hülya'nın Tunasında konu Fittingo

3 Nisan 2013

Uzun bir çalışmanın ürünü olan Fittingo ürünümüz için henüz hiçbir reklam yada tanıtım faaliyetine girişmedik. Fittingo blogumuz için editör arkadaşların uzun süreli çalışmaları sonucu güzel blog yazıları hazırlandı, özelliklede ilk yazı için üzerinde baya bir çalışıldı, ancak bunların yayınlanması için sistemi tam anlamıyla açmak düşüncesindeydik.

Aşağıdada belirttiğimiz üzere beta test sürecindeyiz diye ne blog ne sosyal medyada hiçbir açıklama girmedik. Ancak sistemizi uzun süredir kullanan bir blog yazarı arkadaşın, fittingo deneyimi ile ilgili yazısı bir anda blogumuz hakkındaki bütün fikrimizi değiştirdi. Bu zamana kadar hazırladığımız blogumuzun ilk yazısı budur, ikinci yazısı budur şeklindeki bütün düşüncelerimizi gün itibariyle, sabah sabah değiştirmiş bulunmaktayız. http://hulyanintunasi.blogspot.com/ isimli bir anne blogunda sitemizin anlatılması çok hoşumuza gitti. Tamamı anne ve anne adayı olan bu blogun takipçileri bir anda sitemize çok yogun ilgi göstermeye başladılar ve tepkiler gerçekten çok güzel. Bu tepkileri iletmek içinde hiçbir çekingenlik göstermemeleri belkide bizi bu kadar gaza getiren en önemli unsur. Sabah şirkete ilk gelipte mail, geri bildirim sayfamız ve sosyal medya kanallarından bize iletilen mesajlar bizi şoke edip birkaç saatimizi bu mesajlara cevap vermekten geçirmekten çok mutluyuz ve doğru şeyler yaptımızın hissiyatını verdi. ( Not: Hülya hanımın yazısı sonrasında birçok sadık kullanıcı sistemimize üye oldu, yukardada bahsettiğiniz gibi blogumuzun ilk yazısını bu yüzden değiştirerek bu yazıyı koyduk :) ancak Hülya hanımın yazısından tam 4 gün sonrasına ancak yetiştirebildik )

Web sitemiz yaklaşık 3 aydır kapalı beta iki aydırda açık beta sürecinde. Beta süreci nedir diye sorusu olanlara yeni açılan web sitelerinin daha iyi hizmet verebilmesi için düzenlemeler yapmak testler yapmak amacıyla sitelerini sınırlı sayıdaki kullanıcıya açarak sitenin kullanılabilirliğini test etmesi ve geri dönüşlere bakarak hataların giderilip kullanılabilirliğin daha kolay olması için yapılan düzenleme süreci diyebiliriz. Biz bu süreç içinde farklı yaş, cinsiyet ve eğitim gruplarından çok sınırlı sayıda üyeye bildiri yapılarak sistemi kullanmasını istedik. Bu rakamın az olması kullanıcılarla birebir iletişime geçmek nerelerde hata yaptığımızı ve kullanıcı testlerini kontrollü şekilde yapmamızı sağlamaktadır.

Bu süreç içerisinde sistemi çok yakın 20 kadar arkadaşa açtık. Devam eden birkaç haftalık süreçte bu arkadaşın sistemi çok iyi kullandıkları ve artık sistemi ezberleyip içselleştirdikleri için bizim için çok değerli olan eleştirel yönlerini kaybettikleri düşüncesiyle sistemi açık beta ile biraz daha fazla kullanıcıya açtık. Bu süreç içinde hiçbir şekilde reklam çalışmasında bulunmamıza karşın bu yirmi kişilik kullanıcı grubuna siteyi arkadaşlarına tavsiye edebilirsiniz dedikten sonra ilk hafta elli kullanıcı seviyesine ulaşırken, kulaktan kulaga derken hergün bir önceki günü katlayarak 2 aya yakın bir süreçte 2.000 üyeyi geçmiş bulunmaktayız. Bu üye sayısı içindeki ziyaretçilerimizin siteyi kullanmaktaki sıklıkları, verdikleri tepkilerin menmuniyeti siteyi ilk tespit edenlerin sağlıklı yaşam konusunda bilinçli olan, bu yönde ihtiyaçları olan ve bunu kolaylaştıracak çözüm arayışları olan en sadık kullanıcılar olduklarını düşünmekteyiz. Özellikle Hülyanın Tunası blogunda yer alan yazıdan sonra tamamı anne yada anne adayı olan ziyaretçiler sitemize çok fazla ilgi gösterdi. Blogundan hariç tuniko adında bizler gibi bir internet girişimininde sahibi olan Hülya hanıma sonsuz teşekkürler. Geçen dört günlük sürede son derece düzenli bir kullanım oranına erişmiştir. Hülya hanımın yazısını takip eden internet annerinden Ardanınannesi bloguda http://www.ardaninannesi.com/ yazıyla aynı gün yer vererek menmuniyetini belirtmiş. Bizlerde blog sahibi arkadaşlarımıza tekrar tekrar teşekkür ediyoruz.

Hamilelik, çocuk ve annelik sürecinde kendilerine çok dikkat eden, her konuda bilinçli hareket etmek isteyen annelerin çevrelediği bu ekosistemde, öncelikle sağlık diyen ve hem kendileri hemde çocukları için herşeyin en iyisini isteyen bu değerli topluluktan bu denli güzel bir geri dönüş almak bizler çok mutlu etti. Ve yaptığımız işe daha çok bağlanarak çalışmalarımıza daha bir hız kattı. İlgi gösteren bütün kullanıcılarımıza teşekkürler.